۱۸ مرداد ۱۳۹۱

Ponsonby Food cort

گویا تا چندین سال پیش نیوزلند از این هم ساکت تر و ارومتر بوده .. بستن مغازه ها راس ساعت 5 مخصوصا روزهای شنبه و یکشنبه هرگز برام هضم نشده بود که فهمیدم تا قبل از این کلا شنبه ها و یکشنبه ها همه جا تعطیل بوده و بعد از چند سال افتخار دادند و شنبه ها تا ظهر بعضی از فروشگاه ها باز بوده اند .. و الان هم که روزهای تعطیل ساعت کاری اکثر مال ها و مغازه ها ساعت 5 عصر هست.
گویا حتی قدیمتر ها دکتر ها دفتر نداشته اند و در همین نسل معاصر همکاران من اعتراف کرده اند که هرگز پا به دکتر نذاشته بودند در دوران بچگی و بلکه دکترها همیشه به خونه ها می اومدند ..
وقتی با این ایده بحث جمعیت کم نیوزلند رو باهاشون شروع کردم و گفتم فکر می کنم باید یه 3-4 میلیون دیگه ادم بریزیم اینجا حس کردم حرف خیلی بدی زدم چون گویا همین جمعیت نصفه نیمه چهار میلیونی رو هم خیلی دوست ندارند .. ارامش .. زندگی ساده و دور از تنش برای مردم نیوزلند یک گزینه کاملا از پیش تعریف شده است .. جوری که حتی زدن بوق توی خیابون رفتار عجیب و غیر محترمانه ای به نظر می رسه و ادم ها را شاکی می کنه .. خوب البته این راحتی و ارامش بیش از حد دامنه تحملشون رو کمتر می کنه و مثلا اونها رو فوق العاده در مقابل قانون شکنی حساس و کم طاقت کرده ..
اینکه در اینجا تلاش کمتری می شه و زندگی راحت تره رو هنوز مطمئن نیستم .. این نظر بعضی از دوستان هست البته .. شاید اینجا ادم ها با ارامش بیشتری کار می کنند اما تلاش کمتری نمی کنند .. شایدم باید سفری به کشورهای غربی داشت و بعد بشه مقایسه درستی انجام داد ..
به هرحال به نظر من زندگی در نیوزلند ریتم کندی نداره بلکه فضا و زمان بیشتری در اختیارت می ذاره .. شاید این فضا و زمان به خاطر درست تفکیک شدن کارها و لود کردن ادم ها به اندازه زمان و تواناییشونه .. 

راستش اصلا قصدم از باز کردن این بحث کلا یه چیز دیگه بود و اون هم معرفی یه فود کورت خوب .. با توجه به اینکه گاهی وسط هفته ممکنه دنبال یه جای باز بگردید برای غذا خوردن و خوب به جز فست فوردهای تکراری چیز خاصی ممکنه پیدا نکنید، می خواستم بگم درست در قلب شهر توی خیابون پانسونبی یه فوت کورت هست که هر روز هفته تا ساعت 11 شب باز هست و حدود چندین مدل غذا خوری مختلف داره و به داد من یکی که خیلی شب ها رسیده .. یه سر بزنید ..

 ----------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان ممنون می شم اگر مشکلی در باز کردن سایت و یا قسمت های مختلف دارید بهم بگید ..

6 comments:

بی حافظه گفت...

فکر می کنم یه مشکلی توی فرمت زیرنویس ها هشت. چون من Posted by، Labels و Comment رو روی هم می بینم!

Shade گفت...

Merc , I'll have a look now
Koru

Shade گفت...

Can you have second look now and tell me ! thanks
Koru

داریوش گفت...

سلام در فیلد بایگانی وبلاگ، 3Aug 2012 ، به صورت 3)Aug 2012) در اومده شاید هم من اینطوری میبینم . در ضمن وقتی روش کلیک میکنم صفحه اصلی میاد.
ای کاش لااقل تو اوکلند یه شرایطی پیش میومد که فروشگاه ها و مراکز تفریحی تا آخر شب فعال میبودن. اینجوری یه کمی دلگیره. بیچاره توریستایی که از آمریکا میان اونجا.

Amin گفت...

جالب بود، پس با این حساب باید خیلی شبیه سوئد باشه. البته با این تفاوت که همیشه هواش خوبه ;)

درخاطرم بمان گفت...

It seems Ok now. Thanks