۱۸ مهر ۱۳۹۱

Auckland and attractions - Part 2

هوا داره کم کم بهاری می شه و رو به گرما و روزهای بلند و زیبای نیوزلند می ریم. همه شهرهای کوچیک و بزرگ اینجا پر از جاهای دیدنی هست که می تونه به راحتی یه روز اخر هفته گرم و افتابی رو پر کنه. تعداد پارک ها و سواحل و زمین های بازی و جاهای دیدنی و مناسب برای پیاده روی تا دلتون بخواد زیاده ..

حالا که داریم کم کم بر می گردیم به اخر هفته های افتابی و روشن با هوای مطبوع گفتم براتون چند جای دیدنی دور و بر رو که می شه بهشون مسافرت های یه روزه و یا شاید بهتر بشه گفت پیک نیک های یه روزه داشت معرفی کنم ..

طبق معمول اطلاعات من در مورد شهر اوکلند و اطراف اون هست .. همین جا از دوستانی که در شهرهای دیگه هستند و اطلاعاتی در مورد زیبایی های شهرشون دارند ممنون می شم اگر برام بفرستند. ایمیل من هم که همه می دونید : Korushade@gmail.com

 پارک های معروف و بزرگ شهر اوکلند رو می شه اینجوری لیست کرد:‌
Albert Park
Auckland Domain
Dove-Myer Robinson Park
Michael Joseph Savage Memorial
Mt Eden
One Tree Hill
Tamaki Drive
Western Park
Western Springs

بعضی از پارک های لیست شده خیلی وسیع هستند و همین طور برای باربکیو و دوچرخه سواری و پیاده روی و سایر فعالیت ها فضا و امکانات مناسب دارند. در مورد هرکدومشون قطعا اگر جستجو کنید ادرس و امکانات و غیره رو می تونید بخونید.. از پارک هایی که واقعا من لذت بردم  One Tree Hill و Western Springs بوده.
یکی از جذابیت های اوکلند ساحل های وسیع و زیباش هست.. بهترین و معروف ترین ساحل رو می شه شاید اینطوری لیست کرد:

Mission Bay
Piha 
Takapuna Beach
Browns Bay
Orewa Beach
Long Bay
Muriwai is
Kare Kare
Shakespear Regional Park

 یکی دیگه از کارهایی که من خودم هم خیلی دوست داریم ماهی گیری هست. اینجا خیلی راحت و خیلی ارزون می تونید وسایل واهی گیری مثل قلاب و غیره رو بخرید و برید ماهی گیری. اگر هم بلد نیستید همیشه کسانی هستند که وقتی به محل ماهی گیری برسید خیلی دوستانه ازشون سوال کنید و قطعا بهت یاد خواهند داد. معمولا بهترین جاها برای ماهی گیری نقاطی هست که دسترسی به عمق بیشتر دریا از طریق سکوهای ساخته شده و غیره امکان پذیر باشه .. بهترین نقاط ماهی گیری در اطراف اوکلند رو شاید بشه اینجوری گقت که همه ساحل ها و بندرها و خلیج ها که تا دلتون بخواد همه جا هم هست قابل ماهی گیری هستند. البته به قوانین ماهی گیری جایی که می رید دقت کنید .. مثلا اجازه گرفتن هر ماهی با هر سایزی رو ندارید و غیره ..

. البته همیشه تورهای قایقی هستند که برنامه های یه روزه و یا نیم روزه برای ماهی گیری می ذارن و گاهی وسایل مورد نیاز رو هم در اختیارتون می ذارن.

 یکی دیگه از سرگرمی های اخر هفته های بهار و تابستان شاید چیدن میوه های تازه باشه. در اطراف همیشه زمین هایی هستند که می تونید بهشون سربزنید و در مقابل مقداری ورودی که می دید وارد زمین بشید و میوه بخورید و همین طور بچینید و با خودتون ببرید. معمولا زمین های انگور و غوره و توت فرنگی و غیره رو می تونید راحت با جستحو پیدا کنید. البته دقت کنید که اگر سر فصل اقدام نکنید خیلی زود از دستتون می ره.

فعلا همین جا پست رو باز می ذارم. و باز درباره جاهای دیدنی می نویسم. سعی می کنم در مورد شهرهای دیگه هم اطلاعات جمع کنم اگر دوستان همراهی کنند. 

می دونم همچنان مشکل کامنت وجود داره .. به هرحال ایمیل من رو می دونید.

3 comments:

babak گفت...

مطلب جالبی بود. :) ممنون. آدم هوس می‌کنه.

ناشناس گفت...

واقعا لذت بردم
راستي ، درسته كه اكلند تنها شهريست در دنيا كه ساكنين اون قايق شخصي دارن؟

Koru گفت...

having a boat here is as simple as having a car , most people they have a car and a boat parked in their parings
Koru :)