۰۹ آبان ۱۳۹۱

Travelling North -Paihia and Cape Reinga - Part 2

Cape Reinga نقطه محسور کننده ای از زمین که تا نروی و نبینی و انجا نباشی حسش نمی کنی .. عظمتی باور نکردنی که با امواج آبی شفاف و بلورین قدرت نمایی زیبایی می کند .. انگار دلت می خواهد تا ابد انجا بایستی، بگذاری باد همانگونه که موهایت را پریشان می کند افکارت را نیز ببرد .. انگار تازه می شوی .. انگار در این نقطه از زمین دوباره متولد می شوی .. انگار روحت پرواز می کند .. دست می گذاری در دست قدرتی لایتناهی .. پاک می شوی .. روحت بزرگتر می شود .. پخته تر می شود .. و باور می کنی معجزه، بهشت، خدا، روح و همه همه حقیقتی محض اند .. 

4 ساعت رانندگی از شهر ساحلی Paihia به سمت شمالی ترین نقطه کشور ابر سفید مسافت کمی نیست. مخصوصا اگر بخوای صبح بروی و عصر برگردی .. اما معجزه ای می شود که مثل کهربا تو را می کشد .. خستگی در این راه معنی ندارد .. انقدر به روبرو فکر می کنی که مسیر فراموش میشود. مسیر Paihia به سمت Cape Reinga جاده ای یک دستی نیست. 20 کیلومتر جاده مارپیچ و تقریبا همین مقدار جاده خاکی در مسیر وجود دارد. 

خود شهر Paihia شهر بسیار کوچکی است با فاصله کمتر از 3 ساعت از اوکلند به سمت شمال و در ساحل شرقی نیوزلند .. مرکز شهر شامل خیابانی در کنار ساحل است که اول تا اخرش را می شود کمتر از 20 دقیقه پیاده روی کرد.. رستوران های ساحلی و تفریحات آبی بیشترین جذابیت های این شهر هستند. 

از ساحل می توانید قایق های سفری چند دلاری سوار شوید به جزیره Russell برید. غروب زیبای خورشید و زندگی ارام و رستوران های ساحلی بیشترین چیزیست که در اینجا نصیب اتان می شود. در این نقطه از نیوزلند رشته جزایر کوچک و بزرگ زیادی وجود دارند که البته برای دیدنشان باید از تورها استفاده کنید. تقریبا با یک مسافرت نیم روزی و حول و حوش 100 دلار هزینه می توانید کل رشته جزایر رو ببینید و گاهی شما را تا Cape Reinga هم می برند. البته زیبایی این رشته جزایر با یک سفر هلکوپتر بسیار جذاب تر است و ترکیب ابی لاجوردی دریا و پیوستنش به اقیانوس به همراه سبزی تند و زیبای جزیره ها فقط از بالا قابل مشاهده است. 

دیدنی های مسیر از اوکلند به سمت Paihia بسیار زیاد است. بهترین راه سفر به این شهر این است روز اول را اختصاص دهید به مسیر اوکلند به Paihia تا بتوانید مناطق میان راه را حتما ببینید و بعد شاید 2 روز برای خود شهر Paihia و رفتن به شمالی ترین و یکی از جذاب ترین نقاط نیوزلند. 

عکس هام رو حتما براتون توی فیس بوک می گذارم و در قسمت بعدی درباره دیدنی های اوکند به سمت شمال حتما براتون می نویسم.