۲۳ آبان ۱۳۹۱

Job Offer ?!

خیلی هاتون از من در مورد پیدا کردن کار در نیوزلند و گرفتن ویزای کار بعد از گرفتن Job Offer می پرسید .. و سوال اکثرتون هست که می شه یا نه ؟! و یا چه جوری ؟! و غیره .. راستش جواب این سوال اره یا نه نیست .. من نمی تونم بگم اره می شه و یا نه نمی شه .. این موضوع پیچیدگی های خاص خودش رو داره .. بنابر این تصمیم گرفتم یه کم در مورد جستجو کنم و عینا مطالبی رو که اینور و اونور خوندم رو براتون بذارم .. به نظرم شما هم می تونید با همین موضوع Job Offer در نیوزلند یه جستجو انجام بدید و قطعا به نتایج مورد نیازتون می رسید .. اما اونچه من بهش رسیدم و طبق تجربه بسیار صحیحه ..

شرکت ها و کسانی که در نیوزلند مثل خیلی از کشورهای دیگه دنبال کسانی برای استخدام از سایر جاها می گردند دنبال افرادی هستند قابلیت ها و تخصص های بسیار عالی داشته باشند. مسلط بودن به زبان انگلیسی یکی از شاخص های خیلی مهمه و در کنار اون داشتن تجربه کار مناسب مخصوصا داشتن تجربه کار در نیوزلند. (می دونم این قسمت کمی مثل قضیه مرغ و تخم مرغ می شه اما داشتن تجربه نیوزلند و شاید هم استرالیا مثل برگ برنده است.). 

حضور برای مصاحبه حضوری برای اکثر شرکت ها خیلی خیلی مهمه. مگر اینکه فرد درخواست کننده اونقدر رزومه کاری و تجربه و تخصص های سطح بالا و عالی داشته باشه که به راحتی در نیوزلند پیدا نشه و اون وقت اون ها قانع بشن که مصاحبه غیر حضوری انجام بدن. 

یکی دیگه از پارامترهای مهم زمان حضور شماست .. مسلما حتی اگر شما موفق به جلب نظر شرکت بشید اونها نمی تونن برای شما معمولا چندیدن ماه صبر کنند تا بیاید و ترجیح می دن نیروهای دردسترسی تری رو بگیرند. 

در کنار اینها بعضی از کارها احتیاج به ثبت رسمی در نیوزلند دارند که کار رو مشکل تر می کنند. 

خوب با همین چند خط می شه قضاوت کرد که باید واقعا تجربه های کاری قابل ملاحظه داشته باشید برای گرفتن کار.. 
در نظر بگیرید برای یه کار ممکنه با همون رزومه شما یه هندی هم اقدام کنه .. قطعا ما روونی زبان انگلیسی هندی ها رو نداریم .. در نظر بگیرید یه نفر از انگلیس اقدام کنه .. زبان یک و حتی برای ورود به کشور به ویزا هم نیاز نداره .. خوب شما باشید کدوم رو استخدام می کنید ؟؟!! 
نمی خوام نا امیدتون کنم .. فقط می خوام بگم باید تلاشتون رو 100 برابر کنید و صبرتون رو 1000 برابر .. و زبان خوندن براتون از نون شب واجب تر شه .. و در نهایت ممکنه موفق به گرفتن کار نشید .. 

در حال حاضر بهترین راه وارد شدن به نیوزلند از طریق مهاجرت هست .. متوسط زمانی که طول می کشه تا شما ویزا بگیرید شاید 1سال و نیم باشه اما در نظر بگیرید که برای کانادا و استرالیا هم زمانی خیلی راحت می شد ویزا گرفت اما شرایط مرتب سخت تر و سخت تر می شه .. در حال حاضر نیوزلند به درصد بالایی از مهاجرینش ویزای اقامت نمی ده و ویزای کار می ده و وقتی کار پیدا کردن بهشون اقامت می ده .. این خودش نشونه اقدام هوشمندانه است که نمی خواد نیروی غیر متخصص وارد کشور کنه و اشتباه سایر کشورهای مهاجر پذیر رو تکرار کنه .. 

به نظرم زمان رو از دست ندید .. اگر برای امتیاز اوردن هنوز مدارک و یا زبان و یا تجربه کاری کم دارید تلاشتون رو بیشتر کنید و تصمیمتون رو بگیرید چون شاید فردا دیر باشه .. 

1 comments:

Sonny گفت...

منظورتون از "در حال حاضر بهترین راه وارد شدن به نیوزلند از طریق مهاجرت هست" یعنی پر کردن فرم EOI ؟