۱۶ آبان ۱۳۹۱

NZ Markets

خرید ! به نظرم خرید کردن سوال خیلی از خانواده ها و کسانی هست که مهاجرت می کنند .. قطعا توی هر شهری هرکسی بر اساس تجربه خودش و دیگران می دونی چی رو کی و از کجا بخره ! اما توی یه شهر و کشور جدید چی ؟! شاید بدونید و یا شاید جالب باشه که بدونید مثلا وقتی زندگی دانشجویی رو نیوزلند شروع می کنید و یا حتی مهاجرت کردید و ماه های اولیه اقامتتون رو توی مرکز شهر می گذرونید، دسترسی اتون به گران ترین مغازه ها از همه راحت تره .. خوب سیاست می گه جایی مغازه باشه که رفت و امد و جمعیت بیشتری تمرکز داره .. دقیقا این اتفاق توی مرکز شهرها هم اینجا می افته .. مغازه ها و سوپرمارکت های کوچیک و یا شاید بشه گفت گمنام در مرکز شهرها معمولا گران ترین انتخاب برای خرید هستند .. اگر هم دقت کنید اکثرا توسط چینی ها و هندی ها اداره می شوند ..

معمولا سوپرمارکت های بزرگ برای خرید قطعا بهترین انتخاب هستند .. برای خرید میوه و سبزیجات اما همچنان من بهتون سوپرهای بزرگ چینی رو پیشنهاد می کنم .. معمولا این جور جاها رو به اسم Fresh and Save ، و .. می شه پیدا کرد. .. (در این مورد حتما دوباره می نویسم با جزئیات)

اما یکی دیگه از انتخاب ها مخصوصا در این فصل برای خرید که هم جالبه هم ارزونتر و هم تنوع خوبی داره مارکت هایی هستند که روزهای اخر هفته برپا می شن .. معمولا به توجه به روزی که ماکت برقرار می شه و یا مکان اون رو نامگذاری می کنند.
معروف ترین این مارکت ها عبارتند از:

Sunday Market Takapuna : هر روز یکشنبه صبح از ساعت 6 صبح الی 12 ظهر این مارکت درست در پارکینگ روبروی فروشگاه بزرگ Westfeild Takapuna برگزار می شه .. یکی از بزرگترین خوبی های این مارکت تنوع اجناس هست. از سبزیجات و میوه جات و کتاب و لباس و گلدون و غیره در این مارکت هست تا خوراکی و غیره .. دسترسی به این محل خیلی خیلی راحته .. حتی اگر در مرکز شهر زندگی می کنید می تونید با یک اتوبس درست جلوی مارکت پیاده بشید و با همون به مرکز شهر برگردید .. در ضمن این محل درست در 5 دقیقه ای ساحل معروف قرار داره .. یعنی می تونید پیاده تا ساحل برید و از روزتون استفاده کنید .. مرکز خرید بزرگ منطقه هم درست روبرو اون واقع شده و همین طور در خیابان کناری این مارکت از سرتا ته انواع رستوران و کافه پیدا میشه .. یکی دیگه از مزیت های این محل دسترسی ساده به پارکینگ هست که تا سه ساعت مجانیه و مشکلی از نظر پارک ماشین هم پیدا نمی کنید ..

یکی دیگه از مارکت های معروف در نزدیکی شهر در محله پارنل قرار داره .. Parnel یکی از خیابون های معروف شهر اوکلند به حساب میاد و می شه درش مغازه ها و رستوران های شیک و حسابی پیدا کرد .. مارکت پارنل به بزرگی مارکت قبلی که گفتم نیست و بیشتر مواد خوراکی داره .. البته قطعا دیدن اون خالی از لطف نیست و می تونید خوراکی های کشورهای دیگه رو خریداری و امتحان کنید .. این ماکت هم یکشنبه ها برگزار می شه و توی خیابان اصلی پارنل در نزدیکی پارکینگ Jubilee Building Carpark قرار داره ..

یکی دیگه از مارکت هایی که بهتون پیشنهاد می دم حتما سر بزنید بازار ماهی شهر هست .. اگر اهل غذاهای دریایی باشید چه برای خرید و چه برای خوردن می تونید اونجا انواع و اقسام غذاهای دریایی رو پیدا کنید .. معمولا این مارکت هرروز از صبح تا ساعت 5 باز هست به جز روزهای 5 شنبه که فکر می کنم تا ساعت 9-10 بازه و موسیقی زنده و باربکیو دارند .. بعضی از مواقع می تونید هر چیزی که دوست دارید رو خریداری کنید و به صورت مجانی اونجا براتون باربکیو می کنند .. چیزهای عجیب و غریب و کم یاب تر رو می تونید توی این مارکت پیدا کنید .. مثل گوشت گوزن و انواع ماهی های عجیب و .. 

.. همه شهرها و مناطق اطراف نیوزلند بازارهای هفتگی زیاد دارند .. شاید نشه همه رو نوشت اما این سایت لیست همه این بازارها و مارکت ها حداقل در شهر اوکلند هست و پیشنهاد می کنم حتما سر بزنید .. خیلی از مربا ها و ترشی جات و غیره خونگی رو می تونید اینجاها تهیه کنید با قیمت مناسب و کیفیت عالی .. 

امیدوارم حتما برید و لذت ببرید .. این هم لیست مارکتها


4 comments:

امین گفت...

وبلاگ خوبی دارید :)
حتی اگر آدم نیوزلند هم نخواد بیاد ، خوبه ببینه سایر ممالک چجوریند ;)

ناشناس گفت...

وبلاگ حرف نداره اما نیوزلند هم سرابی بیش نیست
تنها بهشت روی زمین با جیب خالی....

Koru گفت...

thanks :)
Koru

Koru گفت...

:)