۱۱ آبان ۱۳۹۱

Travelling North - Part 3


همونطوری که توی پست قبل نوشتم در مسیر شمال جاهای دیدنی زیادی هست .. مخصوصا با فرا رسیدن فصل گرم اگر خدا بخواد کلی جاهای دیدنی و جدید می شه رفت .. در مسیر اوکلند به سمت Westgate یکی از محل هایی که می تونید توت فرنگی بچینید براتون بستنی و یا ماست میوه ای یخی با توت فرنگی درست می کنه که واقعا خوشمزه است. توی فکرم بود که ادرس اون رو براتون بذارم اما دیدم بهتره این لینک رو بذارم که همه مکان ها رو لیست کرده. در این لینک همه مزارع معروف برای چیدن میوه رو بهتون نشون می ده. سعی کنید همیشه قبل از رفتن زنگ بزنید چون ممکنه با توجه به تغییرات هوا فصل میوه چینی عوض بشه و یا زودتر و یا دیرتر میوه ها تموم بشن. لینک زیر همه ادرس ها رو به همراه شماره تماس براتون گذاشته.


 این ادرس خاص که خیلی به اوکلند نزدیک هم هست می تونید برای خوردن بستنی هاش هم برید .. بسیار توصیه می شه
464 State Highway 16, Kumeu, North Island 0862

یه جای دوست داشتنی دیگه کافی شاپ - رستورانی هست با فاصله تقریبا 30 کیلومتر از اوکلند .. بستی های عسل خیلی خوشمزه ای داره و مرکز عسل هست .. می تونید زنبورها رو در حال عسل سازی ببینید و عسل هم بخرید .. ادرسش هست:
7 perry road, warkworth

کمی به سمت شمال که برید یکی از موزه های جالب و دیدنی موزه درخت های معروف نیوزلند هست به اسم Kauri Museum . تقریبا از اوکلند 1 ساعت و نیم راه هست اما اگر برای دیدن قسمت های شمالی می رید مخصوصا به سمت غرب می تونید برای استراحت از این موزه جالب دیدن کنید. من شخصا اهل موزه نیستم و شاید اخرین جایی باشه که ازش لذت می برم اما فکر می کنم این موزه ارزش یک بار دیدن رو حتما داره. این سایت موزه است. می تونید ادرس و غیره رو ازش پیدا کنید. http://www.kauri-museum.com/

از اینجا به بعد کمی بستگی به مسیرتون داره جاهای دیدنی .. اگر تصمیم دارید به سمت غرب مسافرت کنید چند جا برای دیدن شاید جز واجبات باشند ..

دیدن بزرگترین درخت کائوری نیوزلند که به پدر جنگل معروف هست. در Waipoua Forest . درست در نزدیکی ساحل غربی می تونید برای دیدن جنگل برید. در نزدیکی همین جنگل مسیری 10 دقیقه ای وجود داره که باید پیاده برید و در این محل 4 درخت معروف 4 خواهر کائوری رو می بینید .. بهترین مرجعی که تونستم پیدا کنم در مورد این محل سایت زیر هست.  قطعا بهتر از من براتون توضیح داده.

اگر به مسافرتتون به سمت غرب ادامه بدید چندین دریاچه بسیار بسیار زیبا در غرب وجود داره که فاصله خیلی کمی از درختان کائوری دارند. دریاچه ها علاوه بر زیبایی و منظره خاصی که به جود اورده اند مناطق بسیار عالی هستند برای شنا .. یکی از دریاچه ها به اسم  Kai Iwi کف پوشیده از شن های نرم و سفید داره و آب دریاچه کاملا زلال و تمیزه .. خیلی ها برای تعطیلات کنار دریاچه می رن و شنا می کنند .. حتما امتحان کنید قطعا لذت می برید ..

دریاچه ها در جنوب جنگل هستند شاید اگر از جنوب به شمال سفر می کنید دریاچه ها در مسیر باشند اول ..

حتما ادامه این جریان شمال گردی رو براتون می نویسم .. اگر شما هم دوست دارید تجربه ای رو با دیگر در میان بگذارید حتما نوشته اتون رو برام بفرستید :)

ادامه دارد ...

2 comments:

ناشناس گفت...

انشاالله اومدیم همه رو امتحان میکنیم! :)

ناشناس گفت...

سلام تو رو خدا در توضیحاتت کمی هم افرادی که غذای حلال براشون مهم است رو در نظر بگیر و یک راهنمایی ای هم در این زمینه بکن.
راستی یک سوال دارم جزیره شمالی با جنوبی از نظر اب و هوا و شرایط زندگی چه فرقهایی داره؟