۳۰ بهمن ۱۳۹۱

مرکز شهر Auckland CBD

مرکز شهر ! برای ما ایرانی ها مرکز شهر معمولا میدان شلوغ و پرهیاهویی است که در نزدیکی اش یا بازار معروفی است و یا وصل است به دنیای اتوبوس ها و تاکسی ها و بانک ها و دفاتر دولتی ! برای ما ایرانی ها مرکز شهر اونقدر گسترده شده است که دیگر شده همه شهر ! اما اینجا مرکز شهر کجاست ! در مرکز شهر چه می بینیم ! به عنوان یک توریست، یک تازه وارد به کجای مرکز شهر برویم .. این پست فقط در مورد Auckland CBD است ... 

چرا سی بی دی ؟! در واقع سی بی دی مخفف عبارت Auckland Central Business District  است و به وضوح بیانگر قلب تپنده شهر اوکلند .. برای تازه وارد ها در اولین نگاه پر است از خیابان های کوچک و نیمه بزرگ با ساختمان های بلند .. راه به راه چراغ قرمزهایی که جمعیتی منتظرند تا سبز شود و به صورت ضربدری و مستقیم از چهارراه های شلوغ ردشان کنند .. در نگاه اول پر است از مهاجر .. دانشجو .. چینی .. دخترها و پسرهای جوان که از سویی به سوی دیگر در رفت و امد هستند و اکثرا چهره ای بسیار جوان و غریبه دارند .. 

هتل ها آپارتمان ها فوت کورت ها و برندهای معروف همه سعی کرده اند سهمی در شکل دادن این قسمت پرهیاهو شهر داشته باشند .. 

یکی از اولین و بزرگترین دیدنی های مرکز شهر که توجه هر توریست و شهروندی را همیشه جلب می کند برج بلند و زیبای اوکلند است .. برج آسمان و یا صحیح ترش Auckland Sky Tower .. شاید جلوه دیدنی این برج بلند در شب بسیار اعجاب انگیزتر باشد وقتی با رنگ های زیبا و هماهنگ تزئین می شود و جلوه رنگارنگی به چهره شب می دهند .. علی الخصوص اگر در یک شب ابری سایه های نور پردازی اش بازگشتی روی ابرهای اسمان داشته باشد  .. 

برای رفتن بالای برج و دیدن زیبایی های شهر به صورت یک نمای 360 درجه می توانید به خیابان ویکتوریا بروید و  ....
بقیه پست به زودی منتشر می شود ..