۰۶ فروردین ۱۳۹۲

Kingdom of Zion

دیروز جزیره شمالی، حداقل تا 2-3 ساعت بیرون از اوکلند هوای عالی داشت .. شاید باور نکنید ولی درست مثل کارتون ها توی آسمون آفتابی آفتابی یه تیکه ابر می اومد و درست مثل اسفنج پر آب فقط رو یه قسمت خالی می شه و غیبش می زد .. می دونم تا تجربه نکنید باور نمی کنید اما خوب حداقل تجربه خیس شدن ماشین و شیشه جلو اینطوری نشون می داد .. شاید عرض کمتر از 1 ثانیه فاصله بود بین قطع شدن باورن اون نقطه ای که بودیم با شاید چند متر جلوتر .. اما هوا عالی بود .. یادمه پارسال این موقع سال بدون جاکت و لباس یه کمی گرمتر نمی شد صبح ها از خونه زد بیرون اما امسال هوا هنوز تابستانیه ..

راستش دیروز برای دیدن یه پارک که تقریبا در فاصله 2.5 ساعتی از اوکلند قرار گرفته رفته بودیم. این پارک فقط حیوون های وحشی مثل شیر و پلنگ و ببر و چیتا داره .. چیزی که قبلا و تا حدودی الان این پارک رو جذاب می کنه اینه که شما می تونید از خیلی نزدیک این حیوانات رو ببنید. می تونید با رزرو قبلی توی قفس چیتا برید  و خلاصه عکس بگیرید و غیره ..

دیدن شیرها برای من چند وقته جذابیت اش رو از دست داده .. راستش توی مسافرت های قبلی مخصوصا آفریقا اینقدر از نزدیک و در حیات وحش واقعی این موجودات رو دیدم که برام تکراری بود اما در کنار دیدن شیرها که شاید الان در هر باغ وحشی هم حتی باشه دیدن دو چیز برام بسیار جذاب بود ..

اول از همه دیدن ببر سفید .. احتمالا به گوشتون اسمش خورده و یا توی فیلم ها و پوستر ها عکسشو دیده باشید .. من همیشه این عروسک های ببر سفید رو می دیدم و پیش خودم می گفتم چه عروسک های خوشگل ولی مصنوعیه .. چرا اینها اینقدر سفید هستند ! تا اینکه ببر سفید رو از نزدیک دیدم .. اگر گربه سانان رو دوست داشته باشید باید اعتراف کنیم یکی از زیباترین موجوداتی بود که در این رده می شه دید .. پوست تنش مثل برف سفیده و خطهای بسیار زیبای قهوه ای رنگ داره .. چشمهای آبی یخی فوق العاده با جذبه و زیبا .. تناسب اندامش فوق العاده است و به جرات می گم اصلا بدن زشت شیرها رو نداره .. و دست و پاهاش تناست فوق العاده زیبایی دارند ..

دیدنش از نزدیک خلاصه خالی از لطف نیست ..

اما دیدن شیر سفید هم بعد از دیدن ببر سفید جذابیت خودش رو داره ..درسته شکل و شمایل همونه اما خوب گویا با وایتکس اساسی تمیزشون کردید .. البته به نظرم زیبایی شیرهای معمولی رو ندارند و گویا رنگ و رو رفته اند ..

آدرس این پارک هست : http://www.kingdomofzion.co.nz

اگر خواستید سر بزنید البته پیشنهاد می کنم فقط برای دیدن پارک اونجا نرید چون ممکنه براتون جذابیتی به ارزش 3 ساعت رانندگی رو نداشته باشه و می تونید برنامه های دیگری رو هم در اطراف جور کنید ..

کلا پارک 33 تا به قول معروف از این Big Boy ها داره .. و باید حتما از قبل برای تور باهاشون رزو کرده باشید ..

اینجا براتون چند تا عکس می ذارم ... بلاخره بهتر از هیچیه :)‌
این عکس ببر سفید و نر پارک هست .. اینجا هم آقا تشریف بردن توی وان مخصوصشون استراحت کنن  

اینجا هم یک ببر سفید و ماده رو می بینید که فقط توی کل حیوون های توی پارک با یه شیر ماده دوست هست و با هیچ کدوم دیگه نمی تونن بذارنش تو یک قفس چون گویا اساسی دعواشون می شه :ایشون البته برای خودش یه گوشه لم داده بودند تا آقایی که راهنمای تور بود صداش کرد که پاشه بیاد و خوب مثل یه گربه حرف گوش کن اومد و نشست جلوی ما .. 
راستی داستان پارک از این قرار بوده که چندین سال گذشته مردم گویا اجازه داشتند به بچه های شیر ها دست بزنن و توی قفس ها برن و غیره .. در یکی از همین بازدید یک پسر بچه 3 ساله توسط یه بچه شیر که گویا به پای بچه آویزون می شه زخمی می شه و به بیمارستان برده می شه .. و خوب از اون به بعد دولت در مورد این پارک خیلی خیلی سخت گیری می کنه .. و البته گویا یک بار هم یکی از شیرها به کسی که بهش غذا می داده حمله می کنه و بعد از مدتی پارک بسته میشه .. الان درست یک سال هست که پارک مجددا باز شده اما خوب متاسفانه با حصارهای بلند تر و رعایت مسایل امنیتی خیلی بیشتر ..

جالبه که پارک شاید توریست خیلی خیلی زیادی نداشته باشه و دولت هم هیچ کمکی بهشون برای نگهداری حیوون ها نمی کنه .. فقط خرج گوشت هفتگی شیرها چیزی حدود 3000 دلار هست .. اما خوشبختانه مزرعه داران اطراف در این قضیه خیلی کمک می کنند و اگر اسب و یا گاو و یا گوسفندی براشون غیر قابل استفاده باشه به دلایل خاص خودشون گوشتش رو اهدا می کنند به این پارک برای شیرها ..

راستی موقع برگشت اوکلند واقعا زیبا شده بود مخصوصا با ابرهای تیکه تیکه که انگار یه از یک قطار عظیم الجثه بیرون میامدن :)‌امیدوارم لذت ببرید از این عکس هم  


2 comments:

avesta گفت...

سلام سپیده
پست هایی که میگذاری حرف نداره. فوق العاده ای.

در مورد این پست میخوام بگم.
هیچ جای دنیا نیست که یهود توش نباشه. نمیفهمم چه لزومی داره اسم یک باغ وحش را پادشاهی صهیون بگذارند. این همه اسم. اگه منظورشون پادشاهی رو یک مشت حیوان هست که خیلی عوضی هستن. تاریخ نشون داده چقدر آدمهای عوضی هستند. (نظر شخصیم بود نه بی احترامی به ادیان)

ناشناس گفت...

چقدر عکس آخری زیباست... قبل از اینکه متن رو کامل بخونم با خودم فکر کردم چقدر شبیه دود این قطارای قدیمی تو کارتوناست.