۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

Tips and Tricks

چند تا نکته جدید که برای اونهایی که میان یا تازه دارن میان خوبه بدونن: 

- برای باز کردن حساب بانکی نیازی به شماره مالیاتی یا IRD ندارید . اما به ادرس و یه نامه یا چیزی که ثابت کنه اونجا ادرس شماست نیاز دارید. مثل مثلا قرارداد خونه و یا غیره. 

- برای گرفتن شماره مالیاتی حتما به دو تا ای دی مثل گواهی نامه و پاسپورت نیاز دارید. اگر دانشجو باشید کارت دانشجویی هم قبوله .. با داشتن این دو تا کلا می تونید به هر اداره پستی برید و فرم های لازم رو پر کنید تا براتون کارت رو بفرستن. 

- برای گرفتن خونه معمولا نیاز دارید ثابت کنید که منبع درامد دارید و یا اینکه پول کافی برای مدت قرار داد دارید و معمولا یه نامه از بانک و یا پرینت بانک که نشونه میزان پولتون هست کافیه .

- برای بستن قرارداد 1 ساله با اپراتورهای موبایل و اینترنت نیاز به داشتن ویزای 1 ساله دارید .. البته این مورد تحت بررسیه اگر اخبار جدیدی رسید خبر میدم. اما اگر نتونید قرارداد 1 ساله ببندید مشکلی نیست و فرقش اینه که باید پول مودم رو خودتون بدید که حدود 100 دلار اینهاست اما توی قرارداد بالای 1 سال مودم مجانیه.

- اگر از ایران اکانت Trade Me باز کردید احتمالا براتون کد Activate اش نیومده باید وقتی وارد نیوزلند شدید باهاشون تماس بگیرید و بخواهید براتون اکتیو اش کنند چون این سایت فقط برای ساکنین نیوزلند هست. 

- وقتی خونه و یا اپارتمان تحویل می گیرید حتما در مورد هزینه آب و برق و آب گرم و سرد و غیره بپرسید. گاهی در اجاره این ها هم شامل شده و گاهی لازمه خودتون هزینه اش رو پرداخت کنید. 

- اگر خواستید در هزینه های صرفه جویی کنید می تونید از فرودگاه با اتوبوس به مرکز شهر بیاید. اتوبوس ها بلیط هاشون حدود 16 دلار این هاست. اما اگر از شاتل استفاده کنید حدود 40 دلار تا مرکز شهر می شه حدودا .. 

- یادتون باشه توی نیوزلند مثل خیلی از کشورها نمی تونید دلار امریکا و یا یورو و غیره خرج کنید .. حتما مقداری از پولتون رو توی فرودگاه تبدیل کنید.

- برای تبدیل همه پول هاتون می تونید حساب بانکی باز کنید و بعد پول رو به صرافی ها بدید و اونها به حسابتون به دلار نیوزلند واریز می کنند. 

- برای تبدیل دلار سعی کنید حتما از بانک و چند صرافی قیمت بگیرید. معمولا قیمت صرافی ها به صرفه تره و بعضی هاشون حتی قیمت های بهتری دارند.

2 comments:

ناشناس گفت...

سلام
برای خرید بلیط از سایتهایی مثل cheapoair
نظرتون چیه؟ چه تاریخهایی high season است ؟

فرزاد گفت...

سلام

من دارم با قرارداد کاری میام کرایستچرچ ولی آشنایی اونجا ندارم که از آدرسش استفاده کنم.
برای من ترتیب درست این کارها چیه؟
1-باز کردن حساب بانکی
2-گرفتن کد مالیاتی
3-اجاره خونه

ممنون از کمکتون
فرزاد