۰۱ مهر ۱۳۹۲

یک تجربه - قطعی آب گرم و برق

یک تجربه

اول از همه معذرت اگر توی این مدت کمی فاصله های بین پست ها طولانی تر از معمول شده . راستش شلوغ پلوغی های زندگی و کار بهم فرصتی برای نوشتن نداده ولی قول می دم برگردم سر حداقل 2 هفته یک بار پست جدید گذاشتن .. 

اما امروز و دیروز اتفاق جالبی افتاد که تجربه جدید و خوبی بود و فکر کنم دونستنش جالب و مفید باشه براتون. دیروز تقریبا حول و حوش ظهر بود که متوجه شدم آب گرم خونه تقرییا قطعه و هرچی صبر می کنم از آب شیر گرم نمی شه .. به هوای اینکه خوب امروز آب زیاد ممکنه مصرف کرده باشیم نیم ساعتی صبر کردم اما بازهم خبری نشد.. بنابر این خوب اولین شکم رفت به آب گرم که حتما خاموش یا قطع شده. 

خوبه بدونید به جز خونه هایی که به ندرت برای آب گرم هم گازکشی دارند همه آبگرم کن های اینجا برقی هستند و سیستم خاص خودشون رو دارند و خوب به هرحال برای ما مصرف کننده هیچ وقت سراغشون نمی ریم و فقط قبض برق رو می دیم.
در ضمن خیلی وفت ها هم ممکنه مثل ما آب گرم جاهای عجیب غریبی نصب شده باشه مثلا برای ما یه جایی توی دیوار هست و باید قاب دیوار رو باز کنیم و بهش دسترسی داشته باشیم. 

خوب اولین اقدام آب گرم کن رو چک کردیم و خوب بله خاموش بود اما هیچ مشکل خاصی هم در ظاهر نداشت و کاری از دستمون بر نمی اومد. پس زنگ زدیم که به شماره ای برای تعمیر که بیان و چک کنن ببینند مشکل چیه .. شاید اگر کمی عجله کرده بودیم به طرف ادرس داده بودیم و چون روز تعطیل بود کلی هزینه ازمون می گرفت اما جهت گرفتن قیمت از جای دیگه به شماره دومی هم که پیدا کرده بودیم زنگ زدیم و خیلی جالب بود که شرکت بعدی روی خط بهمون گفت که شما چندمین نفری هستید که از اون منطقه زنگ می زنید و در واقع اداره اصلی برق همه آب گرم کن های برقی رو قطع کرده چون در اون ناحیه به دلیل رعد و برق شب قبل مشکل پیش اومده ..

من راستش باورم نشد و اولین سوالی که برام پیش اومد این بود که چطور وقتی برق همه خونه و سایر وسایل وصله و فقط برق آب گرم کن قطع شده و در ضمن اونها چه طوری دسترسی دارند که این کار رو کنند !!! به هرحال بعد از زنگ زدن به این طرف و اونطف مشخص شد بله کاملا شدنی هست و اونها از دور به سوییچ مخصوص آب گرم ها دسترسی دارند و به عنوان یک سوییچ جدا می تونن اگر لازم شد قطعش کنند ..

خلاصه از این کشفیات زیاد نگذشته بود که اداره برق خودش زنگ زد و در مورد قطعی خبر داد .. 

این قطعی تقریبا 24 ساعت ادامه پیدا کرد و اما خوب اشتباه اول برای اینکه کسی رو بیاریم و برق ما رو چک کن و 200 دلار هزینه بدیم از بیخ گوشمون گذشت .. 

امروز صبح دوباره بهمون از اداره برق زنگ زدند و گفتند مشکل از بیرون نیست و سوییچ ها بر اساس سوختن سوییچ اصلی خیابون سوخته و باید کسی رو بیارید تا عوضش کنه .. اینجا بود که خوب اشتباه دوم رو کردیم و سریع کسی رو فرستادیم تا خونه و آب گرم و سوییچ رو چک کن و بعد از نیم ساعت اطلاع داد که نه هیچ مشکلی ندارید و همه چیز وصل هست و در واقع مشکل اداره برقه همچنان و البته 130 دلار بی زبون ازمون گرفت. 

برای بار چندمین زنگ زدیم اداره برق و فرمودند بله قطعی هنوز ادامه داره و اشتباه مرکز تماس بوده که به شما گفته خودتون باید درستش کنید و بعد هم بعد از چند ساعت بلاخره آب گرم دوباره وصل شد ..  

خلاصه اینکه اگر سرویسی قطع شد توی خونه همیشه اول با اداره و سرویس دهنده مورد نظر تماس بگیرید که گویا این کشورهای خارجه خیلی چیزهاشون با ما فرق داره و تا ما این کاره بشیم پیر شدیم. 

حالا قراره بریم با شرکت برق جنگ و جدار تا 130 دلارمون رو که به خاطر اشتباه اونها پرداخت کردیم ازشون بگیریم. تا خدا چی بخواد :)

5 comments:

amin گفت...

سلام.. عجب داستان هایی پس اینجا داریم :) ممنون از اطلاع رسانی
.. یه سوال کارشناسانه ولی غیر مرتبط با این پست دارم :
من امروز اسس مدارک و از NZQA گرفتم و خوشبختانه نتیجه بع این صورت بود:
Bachelor of Computer and Information Science degree at Level 7 (360 Credits)
A Master's degree at Level 9 (240 credits)
فقط نکته اینجاست که در یه صفحه جداگانه که توضیح ها رو داده:
Bachelor Degree is "Specified Outcome" = this means NZQA recognises your qualification as substantially similar in learning, outcomes, focus, content and intent to NZ qualification listed in the assessment outcome
ولی برای مدرک مستر چون مشابه رشته من و تو نیوزلند ندارن نوشته :
your master has been compared to Master's degree at level 9 (240 credits). "this is Generic Outcome" = this means that while there is substantial similarity in structure and learning outcome to a NZ qualification there is not a current NZ qualification at this level that is substantially similar in focus,content and/or intent
به نظر شما این توضیحاتی که داده خللی در امتیاز های من ایجاد میکنه ؟

علی گفت...

سلام - سپیده خانم من پنج شنبه مصاحبه دارم . قصدم این است که حدود 500 هزار دلار با خودم ببرم . اگر افسر پرسید چقدر بگم ! می ترسم بگم 500 تا بگه این اهل کار کردن اینجا نیست ! نظر شما چیه ؟

علی گفت...

سلام - سپیده خانم من پنج شنبه مصاحبه دارم . قصدم این است که حدود 500 هزار دلار با خودم ببرم . اگر افسر پرسید چقدر بگم ! می ترسم بگم 500 تا بگه این اهل کار کردن اینجا نیست ! نظر شما چیه ؟

Koru گفت...

Salam Amin , be nazare man ke na chon be har hal emtiaz ro behet dade va emtiaz sanad hesab mishe , jaye negarani nist :)
Sepideh

Koru گفت...

nemidoonam rastesh , amma khob be har hal mitunid begid ke mikhayd khune bekharid va zendegi konid va gheyre .. va lozooman in pool source kharje roozaneh nist kamelan va hatman mikhayd kar konid ..
ishala ke ba akhbare khub bargardid .. good luck
sepideh