۱۶ آبان ۱۳۹۲

خرید ماشین


قول داده بودم در مورد خرید ماشین بنویسم و خوب سر قولم هستم .. اما مطلب رو فعلا به دو دسته مجزا تقسیم می کنم.. یک مطلب می شه اینکه از مجاها و از چه منابعی با چه شرایطی می شه ماشین خرید و دیگه چه جور ماشینی بخریم و چه چیزهایی رو در موقع خرید ماشین چک کنیم ..

در این پست در مورد چیزهایی که لازم هست چک بشه برای خرید نه از دید لزوما مکانیکی بلکه از جنبه های مختلف صحبت می کنیم.

یه امتیاز بزرگ موجود برای خرید ماشین دست دوم این هست که می تونید برای ماشینی که تصمیم به خرید دارید هزینه کمی پرداخت کنید و تاریخچه ماشین رو بگیرید و بررسی کنید.

برای چک اولیه ماشین:
- این رو قطعا می دونید اما برای یاداوری حتما همه جای ماشین رو چک کنید و حتی اگر فروشنده به شما مشکلات رو نشون می ده به اونها بسنده نکنید و خودتون ماشین رو خوب چک کنید.

- سعی کنید ماشین رو در روز و در شرایط افتابی و مناسب چک کنید چون قطعا بهتون دید بهتری از شرایط ماشین می ده.

- قطعا ماشین های کهنه تر قیمت پایینتری دارند اما اگر ماشین کلا از 100 هزار کیلومتر بیشتر کار کرده حتما دقت بیشتری اوی انتخابتون داشته باشید.

- می تونید از یه تیکه اهن ربای کوچیک همراه داشته باشید تا زدگی های ماشین رو که ترمیم شده پیدا کنید و چک کنید ..

- حتما یه چراغ قوه همراه داشته باشید و زیر ماشین و موتور و غیره رو چک کنید.

- قطعا و طبق سنت ایران اگر دوستی دارید که وارد هست به مسایل ماشین خوب خیلی کمک بزرگی خواهد بود.

حتما مستندات ماشین رو قبل از خرید چک کنید. معمولا ماشین هایی که برای فروش می ذارن باید گواهی سلامت ماشین یعنی همون WOF یا warrant of fitness به روزی داشته باشند. و ترجیحا هنوز کمتر از 1 ماه ازش گذشته باشه.

اما خوب در خیلی از مزایده ها و شرایط فورش نوشته شده که ماشین رو با همین شرایطی مه داره در همین مکانی که هست می فروشن .. در این حالت بعد از چک ماشین با فروشنده شرط کنید که ماشین رو با این شرایط به تعمیرگاه می برید که چک بشه و اگر مشکل اساسی داشته باشه پس میارید .. البته برای چک توسط تعمیرگاه یا هرجای دیگه اگر هزینه های لازم باشه خودتون باید پرداخت کنید.

حتما از فروشنده درباره تاریخچه ماشین اینکه مثلا تصادف، خرابی و غیره داشته بپرسید .. اگر مشکلی پیش بیاید می تونید به حرف های فروشنده استناد کنید.

اگر ماشین رو خودتون از دست (از فروشنده) مستقیم می خرید بدون هیچ معامله کننده و یا شرکت سومی دقت کنید حتما مستندات و غیره درست پر بشه و پست بشه و تاریخ زمانی که شما ماشین رو می خرید و صاحب می شید و غیره همه درست باشه تا مبادا بعدا دچار مشکلاتی مثل جریمه پرداخت نشده و یا رجیستر کردن شماره ماشین و غیره بشید. یادتون باشه اینجا فرد رو جریمه می کنند و شماره ماشین به اسم فرد ثبت شده و اگر مشکلی از قبل بوده باشه قطعا جریمه و .. شامل حال شما نمی شه .


همیشه می تونید ماشین رو به شرط چک کردن توسط مکانیک حرفه ای بخرید. در واقع ماشین رو برای چک پیش کسی می برید و اون با گرفتن مبلغ نه خیلی زیادی ماشین رو چک می کنه و اگر عیبی داشته باشه و .. برای شما و فروشنده یک گزارش تهیه می کنه و می فرسته و بر اساس این گزارش شما می تونید تصمیم بگیرید ماشین رو می خواهید یا نه .. مثلا اگر ماشین رو با این شرط خریداری کردید و بعد مشکلی گزارش بشه می تونید ماشین رو بدون دردسر پس بدید.

اگر ماشین خوردگی زیاد داشته باشه و یا در قسمت های اصلی مثل کف و ستون و غیره خوردگی قابل توجه داشته باشه ممکنه بهش WOF  ندن و یا هزینه زیادی داشته باشه برای تعمیر پس حتما به این موضوع دقت کنید. در واقع ماشینی که WOF نداشته باشه شما اجازه استفاده ازش رو ندارید و اگر حتی کنار خیابون پارک باشه در مکان عمومی احتمال داره جریمه بشه.

WOF  برای ماشین های قدیمی تر تقریبا هر شش ماه یک بار و برای ماشین های نو تر سالی یک بار لازمه انجام بشه. و بعد از هر بار انجام یک برچسب پشت شیشه ماشین با تاریخ انقضا می چسبونن.

برچسب رجیستری پلاک ماشین هم همین طور. حتما همه ماشین ها باید رجیستر بشن و این برچسب پشت شیشه باشه .. می تونین ماشین رو برای سه ماه و با بیشتر رجیستر کنید. این کار هم از طریق پست و هم انلاین قابل انجام هست.

یه تست جالب که می شه فنرهای ماشین رو تست کرد اینه که چهار گوشه ماشین بایستید و ماشین رو از یک یک گوشه به سمت پایین و بالا فشار بدید و رها کنید و ماشین باید بلافاصله بعد از رها کردن متوقف بشه .. اگر نشد حتما خوردگی وجود دارد و اگر اصلا حرکت نکرد قطعا نیاز به تعویض دارند. 

حتما از دور یا یک دید کامل ماشین رو نگاه کنید. ماشین نباید به سمتی کج و یا افتاده باشه. 

حتما چرخ ها رو چک کنید و بازهم شیارها و غیره رو نگاه کنید چون اگر خیلی خرده شده و یا کهنه باشن بلافاصه برای گرفتن WOF مجبور به هزینه کردن و تعویض اونها خواهید شد. 

همین طور همه درها و پنجره ها رو چک کنید. شخصا در این مورد در خرید ماشین به مشکل برخوردم و حتی ماشین نو درهاش قفل نمی شه و باعث مشکل شده. 

حتما اگزوز ماشین رو چک کنید. برای چند لحظه وقتی ماشین روشن هست دستتون رو جلوش بگیرید و باید فشاری که هوا به دست میاره کاملا احساس کنید اگر فشار اصلا قوی و محسوس نیست قطعا جایی اگزور نشتی و مشکل داره. 

داخل ماشین به همون اندازه بیرون موتور مهم هست. حتما چک کنید که آینه ها و صندلی ها قابل تنظیم هستند. در کاپوت و محل بنزین باز و بسته میشه. چراغ ها، راهنما و چراغ ترمز ها همه کار می کنند. 

بستن کمربند برای همه سرنشینان اجباری هست پس حتما چک کنید همشون سالم هستند و قابل بستن. 

یادتون نره ممکنه در نگاه اول برخی جزییات مهم نباشه اما هزینه تعمیرات در نیوزلند برای ماشین واقعا گرون هست و هزینه های هست که باید پرداخت بشه و ماشین سالم باشه و الا به راحتی ختم به جریمه میشه. 

از موتور و غیره نمی گم چون خیلی من سر در نمیارم و قطعا خودتون بهتر بلدید. 

اما موضوع مهم این هست که حتما ماشین رو تست و رانندگی کنید. قبل از رانندگی ماشین مطمئن بشید که ماشین بیمه داره. اگر اتفاقی بیفته و شما راننده باشید (صاحب هنوز فروشنده) و ماشین بیمه نباشه مقصر شما خواهید بود. 

موقع رانندگی خوب قطعا همه چیز رو تست خواهید کرد مثل کارکرد ترمز ها و دنده و غیره و یا اگ دنده اتوماتیک باشه .. حتما همین طور که ماشین روشنه از ماشین پیاده شید و به دود و صدا و غیره ممکن توجه کنید که بعدا مشکل ساز نشه. 

یادتون باشه می تونید ماشین رو به شرط چک توسط AA خریداری کنید. به این معنی که صاحب ماشین تائید سلامت ماشین رو می ده اما به هر حال شما شرط خودتون رو می ذارید و ماشین رو برای چک پیش AA  می برید و اگر AA تائید کرد ماشین رو خریداری می کنید. 

اگر به سلامتی اماده خرید شدید کافیه از اداره پست برگه های مربوط به نقل و انتقال ماشین بین فروشنده و خریدار رو تهیه کنید و اطلاعات رو کامل کنید و پست کنید. البته پول رو می تونید هرجوری شرط کردید به فروشنده پرداخت کنید و همون موقع ماشین رو تحویل بگیرید. 

بعد از چند روز نامه ای به دستتون می رسه که گواهی صاحب ماشین شدن شماست و پلاک و شماره موتور و غیره به اسم شما ثبت شده. 

در سایت Trade me بسیار باب هست که مشکلات ماشین رو در جزئیات می نویسن و یا اگر مثلا زدگی و غیره داشته باشه عکس اون قسمت رو می ذارن و خوب سند خوبی هست که مثلا اگر فروشنده ادعا می کنه ماشین سالم هست و بعدا مشکلی پیدا شد به سایت و گفته هاش استناد کنید .. 

خیلی از مواقع هم همون طوری که گفتم ماشین رو برای فروش می ذارن و می نویسن : as it as , as seen in picture و غیره .. در واقع در این شرایط می گن با همین شرایطی که داره و می بینید و غیره .. و خوب اینجا مسئولیت شماست که بیشتر و با چشم بازتر انتخاب کنید تا مشکلات احتمالی رو تشخیص بدید. 

اگر بخوام یه لیست کلی بدم از جاهایی که می شه ماشین دست دوم خرید، می شه گفت Trade me مرجع خوبیه .. همین طور برگزار کننده های مزایده ها معمولا شنبه های می تونید به محل هاشون برید چه برای خرید و چه برای فورش ماشین .. همین طور خیلی از کمپانی ها ماشین های برند خودشون رو دست دوم دارند و می فروشن که خوب در اینجور جاها می تونید ماشین ها رو اگر خواستید قسطی هم بخرید و ماشین های به روزتر و یا میزان کیلومتر استفاده کمتری پیدا می کنید .. به علاوه اینکه خیلی وقت ها خودشون ماشین رو بای چند سال گارانتی هم می کنند. 

همین طور گاراژهایی هستند که فقط ماشین دست دوم دارند و انواع ماشین دست دوم می فروشن و خوب گاهی به صورت قسطی هم خرید و فروش انجام می دن .. در اینجور مکان ها می تونید ماشین های کمی قدیمی تر و ارزونتر خوبی پیدا کنید..

اگر برسم حتما در مورد این دو پاراگراف اخر دفعه های بعد بیشتر توضیح می دم .. 

راستی دعا برای من یادتون نره :) ممنون

5 comments:

بی حافظه گفت...

بسیار جامع و مفید بود، دستتون درد نکنه.

Omid RAD گفت...

یه کار دیگه ای که حتما باید انجام بشه اینه که شما با یک وسیله دیگه از پشت، دنبال ماشینی که میخواید بخرید راه میافتید و ماشین نباید کج باشه که اگه کج باشه معنیش اینه که به اصطلاح کفش آفتاب خورده D: یعنی چپ کرده

ناهید گفت...

ممنون سپیده جان از پستت مفیدت ..

حسین گفت...

ممنون سپیده عزیز :)
دست شما درد نکنه

علي h گفت...

ممنون از پستت سپيده جان ولي چرا اينقدر دير به دير !!!!!