۲۶ دی ۱۳۹۲

شهرهای نیوزلند - New Plymouth

از تاخیر طولانی و سکوت این صفحه واقعا شرمنده. راستش همونطوری که ممکنه حدس زده باشید کمی طول کشید تا با وجود یه کوچولو بتونم وقتم رو تنظیم کنم و به روتین زندگی برگردم.

سعی می کنم دوباره به روزرسانی سایت رو مرتب تر انجام بدم اما ممکنه حجم مطالب رو کوتاه تر کنم. به قول اینجایی ها Please bear with me J
تصمیم گرفتم این بار در مورد سایر شهرهای نیوزلند بنویسم البته شهر به شهر :)
------------------------نیوزلند نسبت به خیلی از کشورهای دنیا شهرهای بزرگ و اصلی زیادی ندارد و احتمالا خودتون با شهرهای بزرگتر اون یعنی اوکلند، کرایسچرچ و ولینگتون آشنا هستید.

اما شهرهای دیگه نیوزلند هم این روزها بازار خوبی برای کاریابی هستند و برای مهاجران با رشته ها و تجربه های کاری متفاوت شاید امکانات بیشتری جهت کاریابی داشته باشند.

دوستان زیادی این روزها در مورد سایر شهرها از من سوال پرسیدند. خود من راستش مسافرتی به همه شهرها نداشتم اما سعی می کنم با اطلاعاتی که جمع کردم و همین طور کمک دوستان کمی در این مورد این شهرها براتون بنویسم.

البته برای پیدا کردن شغل مورد نظرتون اگر در سایت های کاریابی فارق از اسم شهر جستجو کنید حتما می بینید بعضی از مشاغل در شهرهای خاصی فقط متقاضی دارند و به این وسیله می تونید شهر مقصد رو با توجه به رشته کاری اتون تعیین کنید.

به عنوان یکی از شهرهای شناخته شده و پرطرفدار نیوزلند این روزها می شه به New Plymouth اشاره کرد. New Plymouth یکی از شهرهای اصلی در ناحیه غربی جزیره شمالی است و در ناحیه Taranaki قرار گرفته. این شهر 15 مین شهر بزرگ نیوزلند در بین 73 شهر هست و حدود 74000 نفر جمعیت داره.

اصلی ترین فعالیت اقتصادی در این شهر مثل خیلی از شهرهای دیگه دامداری و مزارع هست اما در کنار اون یکی از مراکز نفت و گاز نیوزلند در این شهر قرار داره و بنابراین تولیدات و مراکز پتروشیمی در این شهر واقع شده. خیلی از مهاجران برای پیدا کردن کارهایی در این زمینه به این شهر می رن.

فاصله بین شهر اوکلند تا این شهر تقریبا 360 کیلومتر هست و تقریبا 4:30 ساعت رانندگی شما رو به این شهر می رسونه.

می تونید برای رفتن به این شهر از شهرهای دیگه از اتوبوسهای بین شهری هم استفاده کنید. با هزینه ای بین 40 تا 80 دلار برای هر نفر مثلا از اوکلند به این شهر می شه رفت.

این شهر همین طور دارای فرودگاه هست و توسط پروازهای داخلی می تونید به این شهر پرواز کنید. با حدود هزینه 100 الی 120 دلار می تونید پرواز یکطرفه به این شهر داشته باشید و میزان باری که می تونید همراه ببرید 23 کیلوگرم هست.

اگر مسافر ایران هستید و همراه خودتون قطعا باری بیشتر از بیست و سه کیلو دارید می تونید از فریت های بین شهری برای جابه جایی اونها استفاده کنید. اگر در این مورد سوال خاصی دارید حتما به من ایمیل بزنید و من سعی می کنم از دوستان در این مورد بیشتر پرس و جو کنم.

از جاهای معروف و دیدنی این شهر اول از همه باید اسم کوه تاراناکی رو بیارم که زیبایی بسیار خاصی داره و حتی اگر از روی نقشه گوگل نگاه کنید منظره زیبا و تقارن جالبی در اون مشاهده می کنید. این کوه مناسب برای اسکی، کوه نوردی ، عکاسی و سایر جذابیت های توریستی هست.از جاهای دیدنی دیگه ای که می تونید در این شهر برید Bookland Zoo هست که فاصله زیادی هم از مرکز شهر نداره.

مسیر زیبا و دلپذیر 11 کیلومتری در کنار دریا طراحی شده برای پیاده روی، دو، دوپرخه سواری و سایر فعالیت ها که جز جاذبه های این شهر هست و همین طور طراحی این شهر برای فعالیت های دوچرخه سواری و غیره چندیدن بار جوایزی رو برای اونها به همراه داشته.
استخر معروفی هم در این شهر قرار داره که هر 4 فصل باز هست و شبیه یه پارک آبی کوچیک هست. چیزی که من رو بیشتر از هرچیزی متعجب کرد قیمت های عالی ورودیه این پارک آبی و استخر هست که می تونید با پرداخت فقط چند دلار از اون لذت ببرید.

همین طور گلخونه زیبایی که به دلیل طراحی و تنظیم دمای خاص اون دارای تنوع زیادی از گیاهان از جاهای مختلف دنیاست باید بسیار دیدنی باشه.

خلاصه حتی اگر قصد زندگی در این شهر زیبای ساحلی رو ندارید به عنوان یکی از شهرهای توریستی برای چند روز مسافرت حتما بهتون توصیه می کنم.

به امید دیدار
Korushade@gmail.com


1 comments:

Nasser Lorestani گفت...

بسیار ممنون از اطلاعات مفیدتون :)