۲۸ آذر ۱۳۹۳

نیوزلند و هنرمندان معروف

چند تا از بازیگران ، خواننده ها و افراد معروف دنیا رو می شناسید که نیوزلندی هستند !!! 

خوب من به شخصه خیلی کم ، اما پیدا کردنشون کار اصلا سختی نیست. - از فیلم معروف و بسیار دیدنی گلادیاتور شروع می کنم... حتما Russel Crow رو همتون می شناسید .. راسل اپریل 1964 در شهر ولینگتون به دنیا اومده و پدر، مادر و پدربزرگش حتی تو کار سینما و فیلم بوده اند. البته وقتی راسل کوچیک بوده خانوادگی به استرالیا اومدند و از همون بچگی کار بازیگری رو شروع کرده. مادر بزرگ یکی از والدینش مائوری بوده و برای همین اجداد مائوری داره و فکر کنم قیافه اش می خوره دو رگه مائوری کیوی باشه :)

گویا بهش نقش اروگرن در فیلم ارباب حلقه ها هم پیشنهاد شده بوده که قبول نکرده و همین طور چند تا نقش خوبه دیگه که به دلایلی رد کرده. 

- خوب ، نفر بعدی که مطمئنم اگر مثل من اسمش رو همیشه به خاطر نمیارید قیافه اش به جاش براتون خیلی اشناست اسمش هست : Manu Benette . ایشون دیگه کاملا مائوری هستند و در اوکلند به دنیا اومدند اما از اونجا همه عشق مهاجرت هستند این روزها ایشون هم با خانواده محترم رفتن استرالیا .. در فیلم ارباب حلقه ها ، فیلم اسپارتاکوس و سریال Arrow هم بازی کرده. 

- بریم سراغ خواننده محبوب خیلی ها که این چند سال اخیر حسابی بازار رو ترکونده .. همتون میشناسید .. Lorde  .. لورد متولد سال 1996 هست یعنی در واقع الان تقریبا 19 سالشه .. از خانواده ای کروات ،‌ ایرلندی هست. ایشون در همین northshore در محله تاکاپونا به دنیا اومدن و بیشتر البته دونپورت زندگی می کردند. اسم واقعی اش هست: 
Ella Marija Lani Yelich-O'Connor 

که البته چون خیلی علاقه خاصی به اشرافیت داشته اسم لورد رو انتخاب می کنه و در انتهاش ه می ذاره که بیشتر جنبه مونث پیدا کنه و اینطوری میشه که معروف میشه با اسم لورده ...

- نفر بعد که از خطه زیبای نیوزلند هست  Kimbra ست. الان باید تقریبا 25 ساله باشه حدودا. ایشون هم به دلیل لطف زیادی که ب کشورشون داشتند خیلی سریع در جوانی می رن استرالیا .. و اولین اهنگ هاشون رو اونجا ضبط می کنن. همخوانی ایشون در اهنگ Somebody I used to know بسیار معروفه و حتما همتون این اهنگ زیبا رو شنیدید. اگر نه که همین الان سریعا بهتون پیشنهاد می کنم هم موزیک ویدئو اش رو ببینید هم اهنگ رو گوش بدید. البته به نظرم هچ وقت شهرت لورده رو پیدا نکرد. 

- بریم سراغ کارگردان محبوب خودمون آقای Peter Jackson. ایشون وقتی سن و سالی نداشتند برای اولین بار یک دوربین فیلم برداری هدیه می گیرن و از همون روز شروع می کنه به تهیه فیلم های کوتاه. وقتی خیلی جوون بوده فیلمی با کمک دوستان و مردم شهر می سازه به عنوان Bad Taste که جنبه مسخره و شوخی و .. خلاصه برای تفریح ساخته شده بوده اما دوستی که در صنعت سینما بوده بهش پیشنهاد می ده بیا این فیلم رو در جشنواره شرکت بده چون از جنبه هایی بسیار جالبه و این کار رو می کنه و خوب به این ترتیب معروف میشه. ایشون برای فیلم های زیادی معروف هستند اما خوب اکثر ما به عنوان تهیه کننده شاهکار زیبای ارباب حلقه ها ایشون رو می شناسیم .. و خوب در شهر کوچیکی از نیوزلند به دنیا اومدند و کارهای زیادی از این فیلم رو در کشور نیوزلند انجام دادند. 

ایشون سازنده های فیلم های معروف King Kong و the lovely bones هم هستند. ..
حالا فعلا برا امروز بسه .. بقیه اش رو بعدا می نویسم . 


خوش باشید 
سپیده

1 comments:

red wine گفت...

سلام..چه خوب بود ..کمک خواستی در زمینه نقاشا و اینها بگو من هستم:) کار دیک فریزل انتخاب خوبی بود برا عکس