۰۳ فروردین ۱۳۹۴

وسایل مورد نیاز نوزاد - بخش 2


در ادامه وسایل مورد نیاز برای بچه های کوچولو یک سری موارد دیگه به ذهنم رسید که اینها هستند: 

13- اسباب بازی 
شاید فکر کنید بچه ها در نوزادی نیازی به اسباب بازی ندارند اما از همون ابتدا حتی با دید ناکامل و حس هایی که رو به رشد هستند بچه ها به همه چیز ریکشن نشون می دهند. مثلا نوزاد ها رنگ های خاص مثل مشکی رو خوبتر از بقیه می بینند و عکس العمل نشون می دن. به صدا حساس هستند و حتی اگر از همون روزهای اول براشون کتاب بخونید از همراهی شما لذت خواهند برد. لگد زدن به اسباب بازی که بالای سرشون اویزون هست و غیره به حس های حرکتی اشون کمک می کنه و الی اخر .. به نظرم داشتن چیزهای ساده با رنگ های تند و جنس های مختلف خیلی خوبه. حتی شاید یک الی دو تا تیکه از این عروسک هایی که رنگ های جذاب دارند و هر قسمتشون از یک جنس خاصی مثل پارچه و پلاستیک و چیزهای شفاف و غیره درست شده خیلی خوبه. 

14- مانیتور بچه 
به نظرم بلاخره در یک مرحله ای لازم می شه. بستگی داره البته به اتاقی که بچه توش می خوابه و یا اینکه چقدر از شما فاصله داره و غیره .. مانیتور ها هم صوتی هستند و هم تصویری. من برای مدتی مانیتور صوتی داشتم و دخترم که توی گهواره توی اتاق ما می خوابید و خودمون تو پذیرایی بودیم برای شنیدن صدای گریه اش و غیره استفاده می کردیم. و بعدا که توی تختش گذاشتیمش از مانیتور برای شنیدن صداش شب ها وقتی توی اتاق خودمون بودیم استفاده می کردیم. الان هم که برای خودش دختر شیطونی شده اگر توی تختش بخوابه که نیازی به مانیتور نداریم چون قطعا وقتی بیدار شه صداش رو می شنویم و تخت کاملا امن هست و خیالمون راحته پس نیازی به نگاه کردن بهش نیست اما اگر مهمونی جایی باشیم و یا روی تخت خودمون بخوابه برای اینکه مبادا از تخت نیفته و غیره  از گوشی هامون و اسکایپ و غیره استفاده می کنیم. اما شاید اگر دوباره به عقب برگردم یک سرمایه گذاری کوچیکی روی مانیتور انجام بدم چون واقعا در خیلی از موارد به کار میاد. 

برندهای مختلفی با قیمت های مختلف هست. قیمت های بهتر رو می شه از سایت های انلاین گرفت و خوب البته چند هفته ای طول میکشه که به دستتون برسه اما اگر به موقع اقدام کنید هزینه کمتری خواهید داد. 

15 - شیرخشک 
بعضی ممکنه موافق یا مخالف و .. در این زمینه باشن. من فقط در این زمینه یک توصیه کوچیک دارم. قوطی های شیر خشک معمولا حجم زیادی دارند و ممکنه نوزاد بعضی رو دوست داشته باشه و بعضی رو نه و یا معده اش به بعضی جواب بده یا نه. اگر می تونید و موجود هست در سوپرماکت ها وقتی شیرخشکی رو انتخاب می کنید سعی کنید اول این پاکت های کوجولو که برای یک وعده تهیه شده رو امتحان کنید و اگر به بچه ساخت قوطی بزرگ بخرید. قوطی ها بعد از باز شدن معمولا 1 ماه مهلت مصرف بیشتر ندارند. لطفا لطفا وقتی شیر درست می کنید و نوزاد نمی خوره و یا نیمه خور می کنه بقیه اش رو زیاد نگه ندارید و سعی کنید برای وعده بعدی شیر تازه درست کنید چون شیر خیلی سریع خراب می شه و ممکنه باعث دلدرد و بی قراری کودک اتون بشه. در این مورد می تونید انلاین زیاد منبع پیدا کنید که چقدر میشه شیر خشک و یا شیر مادر رو (بعد از دوشیدن) نگهداری کرد. 

16 - بالشت شیردهی 
راستش نمی دونم باز هم بستگی به خودتون داره. یه بالشت معمولی نرم هم کار رو راه می اندازه معمولا. 
فعلا چیزی به ذهنم نمی رسه اگر بود حتما اضافه می کنم ... 

1 comments:

sedigheh گفت...

ممنون خانوم خانوم ازينكه اطلاعاتت رو در اختيارمون قرار ميدي